HAVEN Grapholo

Dnes sa pozrieme na enduro prilbu známeho českého výrobcu HAVEN, ktorý sa zameriava na vývoj produktov pre agresívnejšie cyklo športy ako je zjazd, enduro a pod. Testujú to jazdci týmu HAVEN Extreme, ktorí sa priamo podieľajú svojimi pripomienkami na vývoji.

Prilba HAVEN GRAPHOLO predstavuje kombináciu výbornej funkčnosti, vzhľadu a pohodlia za priaznivú cenu pohybujúca sa okolo 60€. Model predstavený v tomto článku je veľkosti S/M s možnosťou prispôsobenia veľkosti jednou rukou a odnímateľným/vymeniteľným vnútorným polstrovaním. Enduro prilby, resp. prilby určené do terénu za vyznačujú vyššou ochranou temena vďaka predĺženej zadnej časti prilby a “zapustením” uší, ktoré je zabezpečené zakriveným tvarom bočných stien prilby.

Už pri vybalení je vidieť, že značka HAVEN si aj pri cenovke okolo 60€ dáva záležať na kvalite. Prilba je umiestnená v boxe s otvorenou prednou stenou. S krabicou nie je potrebné “bojovať”, aby ste sa dostali k jej obsahu, jednoducho prilbu vysuniete a vyberiete. Balenie obsahuje samozrejme prilbu a priložený manuál so základnými pokynmi pre používanie.

Na prednej strane je pevne prichytený štít, po celej ploche sú umiestnené vetracie otvory pre odvod tepla, ktorý je obzvlášť v letných mesiacoch veľmi potrebný. V prednej časti sa nachádzajú veľké nasávacie otvory zvnútra prekryté sieťkou proti hmyzu, ktorá Vám zabezpečí, že počas toho ako si užívate príjemnú dynamickú jazdu lesnými cestami Vás vyruší osa vo vlasoch, ktorú bez zloženia prilby tak ľahko odtiaľ nedostanete. V tom lepšom prípade sa Vám z takéhoto náletu podarí odísť bez pádu a štípancov.

Reflexné prvky v zadnej časti prilby Vám poskytnú lepšiu ochranu aj za šera alebo v noci, čím prispejú k zvýšeniu Vašej ochrany.

Ďalšie prvky starajúce sa o Vašu bezpečnosť sú bočné popruhy so zapínaním bod bradou. Pozor toto zapísanie nesmie byť na tesno, ale má tam byť vôľa približne na jeden prst. Popruhy musia ísť okolo uší, čo je jednoducho nastaviteľné pomocou dvoch popruhov na každej strane, ktoré zaistite užívateľsky jednoduchou prackou.

Ďalším veľmi dôležitým parametrom prilby je možnosť individuálneho prispôsobenia veľkosti tak, aby perfektne pasovala na tvar Vašej hlavy. Výhodou je ak nemusíte kvôli doladeniu zastavovať, ale môžete to urobiť priamo počas bicyklovania jednou rukou. Prilba HAVEN Grapholo obsahuje presne takýto systém umožňujúci jednoduché a rýchle prispôsobenie prilby. V zadnej časti sa nachádza koliesko pre zmenu veľkosti a ďalším drobným vylepšením je možnosť hlavne pre ženy, prevliecť cez otvor zopnuté vlasy tak, aby neobťažovali počas jazdy. O vyšší komfort sa postará aj odnímateľné vnútorné polstrovanie. Na vnútornej strane nájdete tiež štítok pre vyplnenie základných údajov ako je Vaše meno adresu a telefónny kontakt na blízku osobu, ak by sa Vám niečo stalo.

Posledná, nie menej dôležitá vec je rozmer. Táto prilba je vyrábaná v rôznych farebných prevedeniach vo veľkostiach S/M (55-58cm), L/XL (58-61cm). Obvod hlavy si zmerajte nad ušami. Vnútorný rozmer prilby je v šírke približne 16,5 cm a na dĺžku má prilba približne od 17,5 cm po 21,5 cm.

Prajeme Vám veľa príjemných chvíľ v sedle Vášho bicykla, veľa kilometrov plných zábavy a radosti z jazdy. Nezabúdajte dodržiavať pravidla a dbajte o svoju bezpečnosť. Ponuku prilieb, náhradných dielov ako aj doplnkov pre Váš bicykel nájdete u nás v ponuke.
S úctou Váš portál snowlex.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *